پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

نقش موثر توان رسانه ها در فرهنگ سازی رعایت قوانین رانندگی


مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل توان رسانه و فضای مجازی را در فرهنگ سازی رعایت قوانین و مقررات رانندگی در جاده ها بسیار مهم و موثر دانست.

تاریخ انتشار: 1398/05/20

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل،علی رحمتی در نشست با فعالان فضای مجازی با بیان اینکه در وقوع تصادفات و تلفات سه عامل مهم انسانی ،وسیله نقلیه و جاده دخیل است گفت:انتظار داریم فعالان اصحاب رسانه و فضای مجازی در راستای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای با انتشار پیامهای هشداری و  ایمنی مردم را با قوانین صحیح رانندگی درجاده آشنا و آگاه سازند.

 
دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل ونقل استان درجهت فرهنگسازی در بین دانش آموزان از ایمن سازی مدارس حاشیه راهها خبر داد وافزود: همکاران حوزه ایمنی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای از سال 82 تا سال 97 سالانه در 30 مدرسه حضور یافته و تا کنون بیش از 44 هزار دانش آموزدر مقطع ابتدایی وراهنمایی اموزش های ایمنی لازم را کسب کرده اند.

 
عضو شورای ترافیک استان اردبیل با اشاره به اینکه تاکنون 9 هزار و 550 کلاه ایمنی رایگان در به موتور سواران اهدا شده است تصریح کرد:برگزاری 241همایش آموزشی به موتور سواران اهدای چراغ قوه ،شبرنگ و کپسول اتش نشانی خاموش کن از دیگر اقدامات این اداره کل در راستای بالا بردن ایمنی است. 

 
عضو شورای اداری استان اردبیل با نزدیک شدن به فصل سرما از اصحاب رسانه و فضای مجازی خواست در عملیات زمستانی نیز همچون سال های دیگر یاری گر راهداران بوده و توصیه های ایمنی لازم را از طریق فضای مجازی منتشر کنند.

 
رحمتی با اشاره به اینکه در سال گذشته 150 میلیون تردد توسط 64 سامانه تردد شمار در جاده های استان به ثبت رسیده است گفت:علت 70 درصد تصادفات انحراف به چپ ،تجاوز و سبقت غیر مجاز است.

 
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل راهسازی و ایجاد راه را از وظایف اداره راه و شهرسازی استان  برشمرد و بیان کرد:تنها نگهداری از راه از جمله خط کشی،لکه گیری،روکش آسفالت،ایجاد روشنایی وظیفه اداره راهداری است که امیدواریم با تخصیص بموقع اعتبارات در خدمت مردم باشیم.
 مشخصات:
نظرات: *