پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

جلوگیری از 85 مورد ساخت و ساز و تجاوز به حریم راه در استان اردبیل


معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: از 85 موردتجاوز به حریم راه و ساخت و سازغیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان جلوگیری شد.

تاریخ انتشار: 1398/04/19

به ​گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل،علی صبحی در بازدید از محور کوثر به خلخال با بیان اینکه از این میزان 30 مورد با دستور قضائی قلع و قمع گردید افزود:راه و حریم آن به عنوان سرمایه ارزشمند ملی است و راهداران دیار سبلان برای حفاظت و صیانت از این مهم باهمه توان شبانه روز تلاش کرده وبا متخلفین با قاطعیت برخورد می کنند.

وی از خط کشی 420 کیلومتر از جاده های استان اردبیل در فصل بهار خبر داد و تصریح کرد:در جهت ایمن سازی محورها هزارو 110 مترمربع تابلوهای اطلاعاتی و حفاظ در پرتگاهها و آبروها نصب شده و راهداران توانستند 10 دستگاه پل و ابنیه فنی را نیز در جاده های استان تعمیر و مرمت نمایند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: برای تسهیل در عبور و مرور و افزایش ایمنی جاده ها 62 هزارو 600 مترطول درزگیری در راههای آسفالته و 40 هزار مترمربع لکه گیری و رفع چاله ها در محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.

صبحی اقدامات نگهداری راهها را بطور مستمر و روزانه عنوان کرد و افزود: راهداران سخت کوش در فصل بهــار 3 هزارو 150 متر مکعب ریزش برداری، 113 کیلومتر اصلاح و بازسازی کانال های طرفین راه و هزارو 730 کیلومتر زهکشی و دریواسیون پل های بزرگ را انجام داده اند.

وی انجام عملیات های روزانه نگهداری سیستم های روشنایی جاده ها را یادآور شد و تصریح کرد: در سه ماه نخست سال اکیپ نگهداری سیستم روشنایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بطور مرتب اقدام به رفع اتصالات و خاموشی ها،تمیزکردن حباب چراغ ها،تعویض لامپ های سوخته و اصلاح پایه های کج تیرهای روشنایی کرده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: باهدف افزایش ایمنی 872 شاخه گاردریل،3 هزارو 200 بازتاب تعمیر و نصب،4 هزارو 120 مورد علائم شستشو و 870 عدد تابلوهای الزامی نیز توسط راهداران پرتلاش در جاد ها نصب شد.مشخصات:
نظرات: *