پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

قلع و قمع 12 مورد تجاوز به حریم راه در شهرستان کوثر


رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان کوثر گفت:با تلاش شبانه روزی گشت های راهداری و اخذ دستور قضائی 12 مورد تجاوز به حریم راه و ساخت و سازغیرمجاز قلع قمع شد.

تاریخ انتشار: 1398/05/16

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان اردبیل،مهدی آزاد در بازدید از محور کوثر خلخال حفاظت و صیانت از حریم راه را خط قرمز راهداری دانست و افزود:با متخلفانی که قصد تجاوز به حریم قانونی راه و برهم زدن ایمنی محورها را داشته باشند به شدت برخورد می شود.

وی تجدید خط کشی 35 کیلومتر از محورهای مواصلاتی شهرستان کوثر در 4 ماه گذشته را خاطرنشان کرد و گفت:بیش از 300 تن آسفالت جهت لکه گیری و افزایش ایمنی تردد در محورها مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان کوثر ساماندهی میوه فروشان سه راه فاراب در محور اردبیل سرچم را از دیگر اقدامات راهداران شهرستان کوثر عنوان کرد و ادامه داد:برای ایمن سازی این محل رمپ های ورود و خروج با بهره گیری از یک هزارو 120 مترمکعب مصالح رودخانه ای و تراشه آسفالت ایجاد شد.

آزاد طول حوزه استحفاظی اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان کوثر را 520کیلومتر بیان کرد و گفت: از این مقدار 190کیلومتر راه اصلی و فرعی ، 200کیلومتر راه آسفالته روستایی و 130کیلومتر راه شوسه و خاکی می باشد.

وی ریزش برداری و سبک سازی ترانشه  حدود 7هزار متر مکعب ، لق گیری سنگ های سست از ترانشه ها در محورهای اردبیل – سرچم و گیوی – آبگرم به صورت دستی با صعود به بالای ترانشه ، ایجاد محدودیت ترافیکی با هماهنگی پلیس راه به مقدار 960 نفر ساعت  ، تنقیه ،لای روبی و تنظیم بستر پل ها و آبرو به تعداد 12دهنه به حجم 1100متر مکعب، تیغ زنی ، تسطیح و رگلاژ راه های شنی و خاکی راه ارتباطی40روستا بطول مجموع150کیلومتر و رفع انسداد راه 4 روستا بخاطر وقوع سیلاب را از دیگر اقدامات راهداران شهرستان کوثر در 4 ماه گذشته عنوان کرد.

رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان کوثر تصریح کرد : در مدت یادشده جهت هدایت و کنترل ترافیک عبوری145 مترطول سرعت کاه رنگ آمیزی، 646 عدد بازتاب چشم گربه ای نصب، 9 هزار عدد علائم راهداری شستشو و498 عدد تابلو و علائم راهنمائی و رانندگی تعمیر،بازسازی و نصب شده است.
 مشخصات:
نظرات: *