پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​خدمات رسانی شایسته به زائران اربعین حسینی


وزیر راه و شهرسازی در گردهمایی سراسری مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر آماده‌سازی مسیر‌های تردد زائران اربعین اباعبدالله الحسین (ع) تا پیش از شروع حرکت حماسی مردم و ایجاد نظام یکپارچه هوشمند حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد.

تاریخ انتشار: 1398/06/15

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،محمد اسلامی مهمترین برنامه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در شرایط فعلی را ساماندهی و مدیریت حمل‌ونقل ایام محرم و اربعین حسینی اعلام کرد و گفت: در این راستا آماده‌سازی مسیرها، پیش‌بینی جابه جایی مردم و آمادگی پایانه‌ها باید با کیفیت حداکثری باشد تا مراسم زائران اباعبدالله‌الحسین با بالاترین سطح رفاهی برای زائران در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار شود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید افزود: مدیران کل استان‌های مرزی باید در مسیر عبور کاروان‌های زوار بسیج شده و تسهیلات لازم را به وجود آورند این تسهیلات شامل بهسازی و ترمیم مسیر‌های دسترسی، آسفالت، علائم و خط‌کشی است و باید تا قبل از شروع حرکت حماسی مردم به سرانجام برسد.

اسلامی با تاکید بر آماده‌سازی شرایط مطلوب راه‌ها و مدیریت ترافیک برای تردد زوار اربعین حسینی، ساخت و نگهداری راه‌های روستایی، نگهداری مطلوب از راه‌های شریانی و اقتصادی کردن حمل‌ونقل جاده‌ای و ایمن‌سازی راه‌های کشور گفت: ساماندهی پارکینگ‌های ناوگان حمل‌ونقل عمومی و شخصی نیز باید در اولویت قرار گیرد تا شاهد مشکلات گذشته در اربعین امسال نباشیم. همچنین ترافیک طبق برنامه و مدیریت صحیح، روانسازی و پشتیبانی شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: باید نظام یکپارچه هوشمند حمل‌ونقل و تابع ضوابط در نظام حمل ونقل جاده‌ای کشور ایجاد شود تا زیر سایه آن تردد مسافران و ناوگان در قالب یک نظام پایش و کنترلی قرار گیرند و شاهد بهره‌وری حداکثری نظام حمل‌ونقل جاده‌ای کشور باشیم.

 اسلامی آغاز اجرای طرح ملی اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی را یادآور شد و افزود: میزان برخورداری روستاها از راه آسفالته در سال ۹۹ باید به ۳۰۰۰ کیلومتر برسد،حق جامعه روستایی پرافتخار و زحمتکش کشور برخورداری از راه‌های مناسب آسفالته است و باید روستاهای بالای ۵۰ خانوار از آسفالت مناسب برخوردار باشند که اولویت دوم ما برقراری راه‌های روستایی آسفالته برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.
 
وی با توجه به تردد ناوگان حمل مواد معدنی در مسیرهای روستایی منتهی به معادن تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مطالبه‌گری از معادن به خاطر تأثیر ناوگان آنها بر اضمحلال راه‌های روستایی با هدف نگهداری از آنها است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در هر صورت امروز حجم راه‌های روستایی افزایش پیدا کرده است و یکی از بخش‌های عمده‌ی هزینه دولت برای تثبیت جمعیت روستایی ساخت و توسعه راه‌های روستایی است که باید در ساخت و نگهداری آن‌ها کوشا باشیم.

اسلامی با بیان اینکه در نگهداری و احداث راههای فرعی و روستایی نیازمند مدیریت جهادی هستیم از تلاش های جهادی و انقلابی مدیرکل و راهداران سخت کوش استان اردبیل در بهسازی راههای روستایی به ویژه در مناطق محروم قدردانی کرد.
 مشخصات:
نظرات: *