پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بهسازی سیستم روشنایی جاده های استان اردبیل


استاندار اردبیل گفت: با پیگیر ها و هماهنگی های انجام شده سیستم روشنایی جاده های پر تردد از جمله اردبیل- سرچم و خط کشی جاده های شمال استان در آینده نزدیک نوسازی و بهسازی می شود.

تاریخ انتشار: 1398/07/17

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، اکبر بهنام جو در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در دفتر تهران اظهار کرد: استان اردبیل به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان و دارا بودن آب و هوای مناسب سالانه میلیون ها مسافر را پذیرش می کند و رفع مشکلات جاده های پر تردد و نقاط حادثه خیز ضرورت دارد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه سیستم روشنایی جاده ها نیاز به بهسازی دارد گفت: خط کشی جاده های مسیر اربعین حسینی، سیستم روشنایی و تجهیز راهدارخانه ها نیاز به اعتبار دارد و در این جلسه اعتبار لازم برای این امر تامین شد.

رئیس کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل رفع مشکلات ساختاری راه های استان اردبیل را یادآور شد و افزود: بهبود کیفی تردد در محورهای اصلی استان و کاهش تصادفات جاده ای با تلاش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و عوامل پلیس راه درسایه بهسازی کیفیت زیرساخت ها دور از انتظار نیست و باید همه دستگاه های متولی در این رابطه تلاش کنند.

بهنام جو اضافه کرد:گشایش اعتبار لازم برای ترمیم و بازسازی جاده ها در سفر رییس جمهور به استان اردبیل جزو اولویت ها خواهد بود در تجهیز کامل راهدارخانه ها به جهت موقعیت جوی استان ضروری است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بیشتر راه های روستایی و جاده های اصلی نیاز به روکش آسفالت و ترمیم دارد گفت: با بر آورد میزان اعتبار این راه ها توسط راهداری استان، تامین اعتبارات لازم پیگیری می شود.

رئیس شورای برنامه ریزی استان اردبیل افزود:در مورد احداث راهدارخانه شابیل با رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بحث و گفتگو شد که ساخت راهدارخانه از اعتبارات استانی و تامین ماشین آلات مناسب بر عهده سازمان گذاشته شد.

 بهنام جو با بیان اینکه نگهداری راه ها از ساخت آن مهمتر است گفت: نصب دوربین‌های ثبت تخلف و سرعت در برخی محورهای ارتباطی استان و تعریض نقاط حادثه خیز و نصب علایم رانندگی در راه های استان به منظور پیشگیری از تصادفات جاده ای از مفاد تفاهم نامه این نشست بود.مشخصات:
نظرات: *