پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بارش نخستین برف پاییزی در استان اردبیل


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از اجرای نخستین عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در گردنه های الماس و صائین خبر داد.

تاریخ انتشار: 1398/08/12

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، علی رحمتی از بارش برف در گردنه‌های برف‌گیر شهرستان خلخال و اجرای نخستین عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم خبر داد.

عضو شورای اداری استان اردبیل با اشاره به اینکه بارش برف ارتفاعات و برخی از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل را سفیدپوش کرده است گفت: تاکنون ۱۰ سانتیمتر برف در گردنه الماس و جاده‌های خلخال - اسالم و خلخال - پونل بر زمین نشسته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه ۳ اکیپ راهداری خلخال در گردنه الماس مستقر شده اند افزود: هم اکنون سطح این ۲ مسیر برف‌روبی و نمک‌پاشی شده و تردد در هر دو جاده اسالم و پونل بدون استفاده از زنجیرچرخ صورت می‌گیرد.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف در گردنه صائین ۳ اکیپ راهداری در این محور مستقر شد و راهداران سخت کوش اقدام به برف روبی این محور کردند.

رحمتی افزود: برای برفروبی و بازگشائی محور‌های شهرستان نیر هزار تن نمک نیز در انبار‌های راهدارخانه شهرستان ذخیره سازی شده است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر کلیه محور‌های مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد افزود: هموطنان عزیز قبل از سفر می‌توانند از طریق سامانه ۱۴۱ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از آخرین وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.
 مشخصات:
نظرات: *