پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل در استان اردبیل


مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از رسیدگی به ۲۰۸ تخلف شرکت‌های حمل و نقل در قالب کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ خبر داد.

تاریخ انتشار: 1398/10/23

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل،علی رحمتی که در جلسه کمیسیون های ماده 11 و12 راهداری سخن می گفت افزود:از ابتدای سال جاری به 208 تخلف مطرح شده در حوزه های ایمنی و ترافیک،مسافر و کالا رسیدگی و 138رای نیز صادر شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه از این میزان رای 108 مورد مربوط به کمیسیون ماده 11 و 30 رای نیز متعلق به کمیسیون ماده 12 است،عدم پرداخت کرایه رانندگان،عدم اخذ بارنامه،عدم رعایت ضوابط ایمنی،شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ را ازعمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون ها دانست.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل با قدردانی از فعالیت های شبانه روزی تلاشگران عرصه حمل و نقل استان افزود:در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد: بر اساس ماده 12 آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب 1378،رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل ونقل جاده اي در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده 12 و هم چنین به استناد تبصره ماده 6 اصلاحی قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابري جاده اي به استفاده از صورت وضعیت مسافري و بارنامه مصوب 1381 به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده 11 رسیدگی و باتوجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدامات لازم انجام می شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل برخورد قانونی و قاطع با متخلفان را یادآور شد و از مردم،رانندگان و صاحبان کالا و بار خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی سریع به اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند.مشخصات:
نظرات: *