پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

تخفیف ۳۰ درصدی مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در استان اردبیل


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل، مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین این استان با تخفیف 30 درصد به رانندگان خدمات ارائه می کنند

تاریخ انتشار: 1397/02/06

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، مهندس علی رحمتی در گفتگوبا برنامه سلام ساوالان رادیوی صداوسیمای مرکز اردبیل تصریح کرد: هفتم اردیبهشت ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز ملی ایمنی حمل و نقل نامگذاری شده و همزمان برنامه های متنوعی در استان تدارک دیده شده است.

وی افزود: از جمله اینکه صاحبان خودروهای سنگین می توانند روز پنج شنبه شش اردیبهشت ۹۷ با مراجعه به مراکز معاینه فنی در سراسر استان اردبیل از تخفیف ۳۰ درصدی جهت اخذ برگ معاینه فنی بهره مند شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به فعالیت چهار مرکز معاینه فنی در استان اضافه کرد: به منظور ارائه خدمات همراه با تخفیف هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

Rahmati (21).jpg

مهندس رحمتی همجنین به برگزاری کلاس های آموزشی برای کاربران آسیب پذیر جاده ای به ویژه موتورسواران اشاره و تصریح کرد: از جمله در گلین قشلاقی شهرستان کوثر و روستاهای تابعه شهرستانهای مشگین شهر،گرمی و پارس آباد  توزیع کلاه ایمنی رایگان انجام می شود.

وی به توزیع بیش از هشت هزار کلاه ایمنی در بین موتورسواران نیز اشاره و تاکید کرد: از دیگر برنامه ها نصب دهها بنر و بیلبورد و شعارهای ایمنی در جاده ها است.

عضــو شورای اداری استان تاکید کرد: اطلاع رسانی محیطی، مجازی و رسانه ای در خصوص رعایت موارد ایمنی و ترافیکی از جمله شعار«ایمن برانیم، سالم بمانیم» به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل با تمرکز بر محورهای شمال استان به دلیل کثرت تصادفات در دستور کار است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به حضور راهداران در محورهای مواصلاتی اشاره و تصریح کرد: پاکسازی و منظر آرایی محورهای مواصلاتی از زباله ها و مواد زائد نیز عملیاتی می شود.

مهندس رحمتی از برگزاری کلاس های آموزشی برای صاحبان شرکت های مسافربری خبر داد و افزود: خط کشی محورها به دلیل بهبود بهبود شرایط جوی و روکش آسفالت به میزان 180 کیلومتر برنامه ریزی شده است.

n82825286-72166458.jpg
وی همچنین از  آغاز طرح جمع آوری خودروهای سنگین از سطح شهر اردبیل با همکاری نهادها و دستگاههای مرتبط و انتقال آن به پارکینگ بزرگ شهرک حمل و نقل واقع در سه راه کورائیم خبر داد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای حذف 25 نقطه حادثه خیز محورها و ایمن سازی تردد در جاده ها از دیگر برنامه های این اداره کل در سال جاری دانست.

مهندس رحمتی همچنین به وضعیت تصادفات در محورهای مواصلاتی نیز اشاره و تصریح کرد به همت دستگاه های متولی و با اطلاع رسانی گسترده به رانندگان توانستیم در سال گذشته به رتبه سوم کشوری کاهش تلفات جاده ای برون شهری و روستایی دست یابیم.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفــــر استان اردبیل خاطر نشان کرد :با برنامه ریزی مناسب و همکاری دستگاههای عضو کمیسیون ایمنی راهها و مهمتر از همه فهم و اراده مردم استان اردبیل در سال 95 توانسته بود رتبه نخست کاهش تلفات موتورسواران را از آن خود سازد.مشخصات:
نظرات: *