پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

لکه گیری در 154 کیلومتر از محورهای مواصلاتی اردبیل انجام می شود


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از برنامه ریزی جهت لکه گیری در 154 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان طی سال جاری خبر داد.

تاریخ انتشار: 1397/02/19

​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، مهندس علی رحمتی در گفتگو با رادیوی صداوسیمای مرکز اردبیل تصریح کرد: در سال گذشته نیز لکه گیری در 199 کیلومتر از محورها انجام شد.

وی با بیان اینکه این اداره کل موظف به نگه داری راه های مواصلاتی است، اضافه کرد: علاوه بر این خط کشی به میزان هزار و 845 کیلومتر نیز برنامه ریزی شده بود که بخش عمده آن به اتمام رسیده و بخشی به دلیل شرایط نامساعد جوی باقی مانده است.

1.jpg
عضو شــورای اداری استان اردبیــل با اشاره به انجام 170 کیلومتر روکش آسفالت در سال گذشته از انجام روکش آسفالت در 180 کیلومتر از راههای مواصلاتی استان در سال جاری خبر داد.


مهندس رحمتی همچنین به ایمن سازی محورهای مواصلاتی و رفع نقاط حادثه خیز اشاره و تصریح کرد: از 105 مورد نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان همگی به غیر از 25 مورد ایمن سازی شده است.


وی با اذعان به آغاز ایمن سازی پنج نقطه دیگر ادامه داد: همچنین نگه داری 35 ابنیه فنی نیز به قوت انجام می شود.

4.jpg
رئیس کمیته حمــل و نقــل ستاد خدمات سفــر استان تاکید کرد: با توجه به اینکه اعتبار راهداری در راه های غیرشریانی از محل اعتبارات استانی است، انتظار می رود فرمانداران در پیشبرد برنامه های راهداری با تخصیص صدرصدی اعتبارات کمک حال ما باشند.

مهندس رحمتی افزود : در هر یک از محورهای مواصلاتی به فراخور ضرورت و اهمیت محورها فعالیت های راهداری به قوت انجام می شود؛ از جمله اینکه سال گذشته 10 هزار متر مکعب ترانشه برداری در مسیر گیوی به خلخال عملیاتی شد و هم اکنون شاهد جاده ایمن در آن محور هستیم.

وی افزود: با توجه به وظایف محوله به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان عملیات نگه داری جسم راه، رویه های شنی، مرمت و ایمنی حریم راه، عملیات زمستانی و روکش آسفالت به صورت مستمر در طول سال برنامه ریزی شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل هم چنین از کسب رتبه سوم کشوری استان در کاهش تلفات برون شهری و روستایی در سال ۹۶ خبر داد.
2.jpg




























مشخصات:
نظرات: *