پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

حل مشکلات صادرات از پایانه مرزی بین‌المللی بیله‌سوار


​ وزیر راه و شهرسازی گفت: مشکلات صادرات از پایانه بین‌المللی بیله‌سواربه زودی برطرف می‌شود.

تاریخ انتشار: 1397/05/18

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیــــــل،عباس آخوندی در بازدید از بخش های پایانه مرزی بیله سوار با اعلام این خبر افزود: در نشست‌های آتی با مقامات کشور جمهوری آذربایجان موانع و مشکلات پایانه مرزی بیله‌سوار و صادرات آن بررسی و برطرف می‌شود.

وی گفت:خوشبختانه سرمایه‌گذاری بسیار خوبی هم در بخش پایانه بار و هم پایانه مسافر و هم محوطه‌سازی پاینه مرزی بیله‌سوار صورت گرفته است و این پایانه با شبانه‌روزی شدن خدمات مرزی به یکی از پایانه‌های فعال کشور تبدیل شده است.

وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از تلاش های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بخاطر اجرای طرح های توسعه ای مختلف در  پایانه مرزی بین‌المللی بیله‌سوار افزود: از نظر صادرات روزانه میانگین 176 کامیون از این پایانه رفت و آمد می‌کند و ورود روزانه 6 هزار مسافر خارجی تبعه جمهوری آذربایجان که رقم قابل توجهی است اهمیت پایانه مرزی بیله‌سوار را نشان می‌دهد.

آخوندی تصریح کرد: پایانه مرزی بیله‌سوار از نظم خوبی برخوردار است و توجه بیشتری به این پایانه خواهد شد تا جزءو مرزهای بسیار فعال کشوری قرار گیرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به تردد بیش از یک میلیون و 50 هزار مسافر در سال گذشته از پایانه مرزی بیله‌سوار و پیش بینی افزایش این رقم تا پایان امسال گفت: روابط بسیار صمیمانه و خوبی با کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان داریم و در نشست‌های آتی با مقامات دو کشور موانع و مشکلات پایانه و صادرات بررسی و مرتفع می‌شود.

در این بازید که استاندار اردبیل،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان نیز حضور داشتند مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل هم با ارائه گزارشی از اقدامات انجام یافته از افتتاح طرح بزرگ محوطه سازی پایانه مرزی بیله سوار در هفته های آتی خبر داد.

علی رحمتی با بیان اینکه فاز دوم محوطه سازی این پایانه در 7 هکتار با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان انجام شده است افزود: در فاز دوم اجرای محوطه سازی 44 هزار متر مکعب عملیات خاک برداری و 42 هزار متر مکعب عملیات خاک ریزی با نظارت کامل کارشناسان اداره کل راهداری استان انجام شده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل گفت:فاز دوم پایانه مرزی بیله سوار مغان شامل نمازخانه با زیر بنای 400 متر مربع،مجتمع های سرویس بهداشتی با 60 چشمه و سه ساختمان اداری در مجموع با 240 متر مربع احداث شده است.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با مسئولان پایانه مرزی، سربازان مرزبانی، مسافران و اتباع جمهوری آذربایجان به گفتگو پرداخت.
 A (7).JPG
A (3).JPG
A (4).JPG
A (6).JPG
A (5).JPGمشخصات:
نظرات: *